Kolarski wyścig szosowy „Tour de Koszalin” - 19 września 2020r.

19 września 2020 roku, pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina, odbył się szosowy wyścig kolarski „Tour de Koszalin 2020”.

W ramach „Tour de Koszalin” odbyły się 2 oddzielne wyścigi. Pierwszy na 53 km – „MAXI” (4 pętle) oraz krótszy na dystansie 13 km – „MINI” (1 pętla). Wzięło w nim udział 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Trasa wyścigu biegła u podnóża Góry Chełmskiej.

Na dystansie 53 km „open” zwycięzcą został Tomasz Marzec ze Słupska. Na drugim miejscu dojechał Filip Królikowski z Tarnowa, a na trzecim Sławomir Chrzanowski z Dzierżoniowa. Wśród kobiet „open” pierwsze miejsce zajęła Monika Szotowicz ze Stargardu. Kolejna na mecie była była Natalia Pindera ze Szczecina a na trzecim miejscu Anna Rząsowska z Warszawy.

Natomiast na sprinterskim dystansie 13 km klasyfikację „open” wygrał Robert Szydłowski z Darłowa. Kolejny uplasował się Marek Gołdyn z Koszalina, natomiast trzeci był Piotr Lange z Manowa. Wśród kobiet na sprinterskim dystansie zwyciężyła Magdalena Pawłowska z Mielna, na drugim miejscu była Beata Wolf z Koszalina, na trzecim Anna Gellert z Poznania.

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w tegorocznym Tour de Koszalin.