Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2021

Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie rozpoczął sezon rajdów terenowych w Polsce.Ta impreza zakończyła nasz fotograficzny sezon 2020 i rozpoczęła sezon 2021. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy w niej uczestniczyć!

Hołowczyc z Kurzeją przywieźli do Drawska Pomorskiego treningowe BMW X3 i zrobili doskonały użytek z samochodu, którym olsztynianin startował wiele lat temu, a w 2011 roku zwyciężył za jego kierownicą w jednym z najtrudniejszych rajdów świata – Silk Way Rally.

Na najwyższym podium stanął Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja. Polska załoga startująca za kierownicą Mini (Michał Małuszyński z Julitą Małuszyńską ) zajęła trzecią pozycję, a nasi południowi sąsiedzi czyli Miroslav Zapletal i Marek Sykora wywalczyli świetne drugie miejsce ustępując jedynie duetowi Hołowczyc/Kurzeja.

Sobota przywitała zawodników bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Trasa odcinka specjalnego była bardzo śliska i wymagała jeszcze większej uwagi od wszystkich uczestników rajdu.

W grupie T2 w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych najlepsi okazali się Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter. W klasie T3 zwyciężyła niemiecko-australijska załoga Annett Fischer i Lisa Crampton.  Klasę Open wygrali Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel, a w grupie T4 National zwycięstwo odnieśli Csaba Miklos i Nikolett Szoke. W klasie TH wygrali Mariusz Wiatr i Rafał Marton. Najlepszym zespołem producenckim podczas Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie został zespół Toyota Team Classic, a w klasyfikacji sponsorskiej zwyciężył NAC Rally Team. W Pucharze Dacia Duster Motrio Cup zwyciężył Maciej Grabowski i Adam Binięda. Po puchar Polaris sięgnął zespół Kamena Rally TeamTomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz.

Wśród zawodników startujących w Mistrzostwach Polski w Rajdach Baja w kategorii motocykli najlepszy okazał się reprezentant Orlen Team Maciej Giemza. Wśród quadów napędzanych na jedną oś wygrał Juraj Varga, a w grupie Q4 zwyciężył Marcin Talaga. W klasyfikacji klubowej najlepsi okazali się reprezentanci stowarzyszenia Grupa 4×4, a w klasyfikacji sponsorskiej Can-Am Perfect Moto Racing Team. Najlepszym motocyklistą w
Pucharze Polski w Rajdach Baja okazał się Przemysław Wójcik. W Q2 zwyciężył Łukasz Pacud, a w Q4 Mikołaj Krysik.

W klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych zwyciężyli Grzegorz Kołodziej i Grzegorz Urbanik. Także oni byli najlepszą załogą w kategorii SSV. W grupie S1 najszybciej trasę pokonali Maciej i Beata Pelcowie. W grupie S2 wygrał Robert Kucharczyk i Marcin Piotrowski.